W sobotę (1 czerwca) na stadionie w Janowcu pod okiem zawodowców z Państwowej Straży Pożarnej w Żninie rywalizowali strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu gminy. Wszystko to za sprawą zawodów sportowo-pożarniczych, które jako sędzia główny oceniał Mirosław Wrzesiński.

Linie prądu wody łączyli w mgnieniu oka fot. Sylwia Wysocka
Linie prądu wody łączyli w mgnieniu oka fot. Sylwia Wysocka

     Do rywalizacji zgłosiło się 17 jednostek żeńskich i męskich w tym juniorzy, seniorzy i oldboje. Zebranych powitano, przedstawiono zasady rywalizacji, po czym ruszyły zmagania.

     Po rywalizacji dziewcząt w wieku 12-15 lat, po sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym najlepsza jednostką okazała się OSP Janowiec, II miejsce OSP Juncewo i III - OSP Laskowo. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej zwyciężyło OSP Laskowo, II - OSP Janowiec, III - OSP Świątkowo.

     W kategorii kobiet po sztafecie bojowej i ćwiczeniu bojowym najlepszymi okazały się druhny z OSP Sarbinowo Drugie, na drugiej lokacie uplasowały się druhny z OSP Janowiec, a na trzeciej OSP Świątkowo.

     W kategorii seniorów najlepiej wysportowanymi i znającymi kunszt bojowy okazali się strażacy z OSP Ośno I, drugie miejsce zajęła jednostka OSP Świątkowo, III - OSP Janowiec. Na IV lokacie uplasowało się OSP Sarbinowo Drugie, V - OSP Juncewo, VI - OSP Laskowo, VII - OSP Tonowo.

     W kategorii oldboys wystartował jeden zespół z OSP Janowiec, który automatycznie odniósł zwycięstwo.

     Rywalizacja była zacięta, walczono o każdy punkt. 

     Najlepsi otrzymali puchary i nagrody. Postawę strażaków i ich zaangażowanie w ratowaniu życia i mienia docenili m.in. burmistrz Leszek Grzeczka, przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Walendowska, starosta Zbigniew Jaszczuk, komendant PSP Grzegorz Rutkowski, prezes M-GZ OSP RP w Janowcu Maciej Sobczak. Strażacy po walce na boisku spotkali się na wspólnej grochówce

     Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach reprezentowały będą gminę w zawodach powiatowych.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Sylwia Wysocka, 4 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry