24 drużyny w kategorii młodzieżowej, seniorskiej i oldboyów rywalizowały w zawodach sportowo-pożarniczych OSP gminy Żnin

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     8 czerwca od rana na Stadionie Miejskim im. Michała Joachimowskiego w Żninie trwały zawody sportowo-pożarnicze druhów zrzeszonych w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy Żnin. Jest w tej gminie 13 jednostek, ale tym razem w zawodach nie wystąpili reprezentanci OSP Wenecja i OSP Sielec. Pozostałe jednostki wystawiły łącznie 24 drużyny w różnych kategoriach. Mierzyły się one ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie i tzw. bojówce. Seniorzy dodatkowo mieli też ocenianą przez jury musztrę.

     W kategorii juniorów, tak wśród dziewcząt, jak i chłopców najlepsze były Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Brzyskorzystewka. Wśród seniorek wygrały panie z OSP Żnin, natomiast wśród seniorów, panowie z OSP w Dochanowie. Najlepszą drużynę oldboyów wystawiła OSP Cerekwica.

     15 czerwca w Piechcinie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach gminnych. W najbliższych kilku dniach ustalony zostanie skład reprezentacji gminy Żnin na te zawody. W kategorii seniorów gminę Żnin będą reprezentowały 3 najlepsze ekipy w zawodach przeprowadzonych na stadionie im. Michała Joachimowskiego.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 8 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry