Radni Rady Miejskiej w Łabiszynie podjęli uchwały o utworzeniu miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli nad jeziorem w Smerzynie. Harcerze przez całe wakacje będą mogli legalnie zażywać kąpieli.

     - Mamy znaczący ośrodek harcerski w Semrzynie i do tego ośrodka na cały sezon wakacyjny przyjeżdżają dzieci i wiadomo, że chcą się kąpać, natomiast my jako gmina nie mamy tam zorganizowanej formy kąpieliska - mówił wcześniej na posiedzeniu komisji burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek i wyjaśniał, że takie kąpielisko generowałoby duże koszty, chociażby związane z zatrudnieniem ratowników, a musiałoby ich być przynajmniej czterech czy choćby koszty związane z budową przebieralni. Można natomiast utworzyć miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

     - Harcerze, którzy maja swojego ratownika, żeby móc się kąpać, to muszą takie miejsca mieć wskazane - oznajmił burmistrz. - Jest to następny polski przepis absurdu, bo takie miejsce nie może być wykorzystywane dłużej niż trzydzieści dni.

     Dlatego też gmina wyznaczyła dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W lipcu harcerze będą mogli kąpać się przy zorganizowanej głównej plaży, a w sierpniu przy tak zwanej dzikiej plaży od strony lasu. Pozytywne stanowisko w tej sprawie wyraził sanepid oraz pozytywną opinię Wód Polskich.

     Radni przychylili się do tego pomysłu i wyrazili zgodę przyjmując uchwałę na sesji.

Magdalena Kruszka, 12 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry