W piątek 14 czerwca przed 1800 rozpoczął się od zbiórki na żnińskim rynku IX Zlot Harcerski Hufca Pałuki "Ognik 2019".

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Jak poinformowała Małgorzata Janicka, jedna z głównych organizatorek IX Zlotu Harcerskiego Hufca Pałuki, w imprezie, która przewidziana jest na cały weekend uczestniczy 270 zuchów i harcerzy z drużyn w Żninie, Barcinie, Piechcinie, Łabiszynie, Laskach Wielkich i Szubinie. Odbywają się gry miejskie, zajęcia ze strażą pożarną z krótkofalowcami, gra nocna, zajęcia żeglarskie i inne. Niektóre z tych zajęć zaplanowane zostały także w Smerzynie, gdzie mieści się ośrodek Hufca Pałuki. Tam też mają harcerze przewidziany nocleg z soboty na niedzielę. Natomiast 180 harcerzy pierwszą noc zlotu spędziło w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie. Młodsi druhowie z zastępów zuchów uczestniczą w zajęciach, ale na noc odwożeni są jeszcze do domów.

     Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się 14 czerwca przed 18.00 na placu Wolności w Żninie. Odbył się apel, wprowadzono sztandar hufca. Uczestników zlotu powitały komendant hufca, hm Alicja Przybyłowicz oraz zastępca burmistrza Żnina, Halina Rosiak-Kozłowska, która symbolicznie oddała miasto we władanie druhów.  Ci zaś odśpiewali pieśń Wszystko co nasze Polsce oddamy, która jest oficjalnym hymnem harcerskim. Następnie przeszli do SP 1, aby wziąć udział w odprawie i przygotować się do udziału w zaplanowanej na wieczór grze miejskiej po ulicach Żnina.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 17 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry