Kilkuset rekonstruktorów i kilkuset zaangażowanych cywilów wzięło udział w tegorocznych Łabiszyńskich Spotkaniach z Historią. 21 czerwca rozpoczął się trzydniowy festiwal rekonstrukcji i historycznych.

Efekty pirotechniczne były imponujące fot. Magdalena Kruszka
Efekty pirotechniczne były imponujące fot. Magdalena Kruszka

     W tym roku motywem przewodnim Łabiszyńskich Spotkań z Historią byli bohaterowie Normandii. Inscenizacje przygotowane zostały na żwirowni, przy młynie, na szerokiej drodze i na plaży w Smerzynie. Za każdym razem gromadziły tłumy widzów. Odbył się też szereg imprez towarzyszących, trwających do późnych godzin nocnych. Był czas na edukację i na rozrywkę. Goście, którzy odwiedzili w tych dniach Łabiszyn mieli okazję przenieść się do miasteczka niczym z II wojny światowej, a mieszkańcy Łabiszyna wcielając się w ówczesną ludność, potęgowali niezwykłą atmosferę, jaka zapanowała w mieście.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 24 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry