Dwie dotacje, jedna na budowę drogi w ulicy Łąkowej w Kcyni, druga to solidarnościowa rekompensata poniesionych wydatków na walkę z usuwaniem skutków nawałnicy sprzed blisko dwóch lat.

     Gmina Kcynia otrzymała dofinansowanie na budowę ulicy Łąkowej jak i rekompensatę za poniesione nakłady na działania w związku z wystąpieniem nawałnicy 11 sierpnia 2017 roku.

     Ulica Łąkowa

     Niewiele ponad 232.000 zł dotacji gmina Kcynia otrzymała na przebudowę ulicy Łąkowej w Kcyni. Cała inwestycja na odcinku około 280 metrów kosztować będzie ponad 470.000 zł. W ramach modernizacji droga pokryta zostanie kostką, wykonane zostanie odwodnienie. Na Łąkowej nie będzie wydzielonych chodników a nawierzchnia będzie miała charakter pieszo-jezdny. Dotacja na budowę ulicy pochodzi ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

     Rekompensata

     - Nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy środki za poniesione nakłady na usuwanie skutków nawałnicy jaka nawiedziła naszą gminę blisko dwa lata temu. Cieszę się, że otrzymamy te środki, i  że naszą gminę wzięto pod uwagę i de facto otrzyma ona zwrot nakładów jakie poniosła na działania jednostek OSP, sprzęt, umundurowanie, paliwo po tragicznej nocy z 11 na 12 sierpnia - powiedział burmistrz Marek Szaruga.

     Są to środki unijne przekazane przez Urząd Wojewódzki z Funduszu Solidarności w wysokości 119.138 zł. Jest to zwrot wydatków poniesionych w związku z usuwaniem skutków nawałnicy jakie poniosły gminy na jednostki OSP. Mowa o ekwiwalencie, paliwie, sprzęcie czy umundurowaniu.

Sylwia Wysocka, 17 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry