We wtorek 16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią uroczyście obchodzili (przypadające na 24 lipca) Święto Policji. Uroczyste obchody stały się okazją do wręczenia awansów i nagród.

Wśród awansowanych był komendant Komisariatu Policji w Szubinie Grzegorz Cieślak, którego mianowano na stopień podinspektora fot. KPP w Nakle
Wśród awansowanych był komendant Komisariatu Policji w Szubinie Grzegorz Cieślak, którego mianowano na stopień podinspektora fot. KPP w Nakle

     Na uroczystość zostali zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, a także przedstawicieli instytucji współpracujących z nakielską jednostką. Podczas uroczystego apelu Tomasz Miłowski, wicestarosta nakielski złożył policjantom życzenia i wręczył upominek w postaci latarek. Będą wykorzystane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy prewencji.  

     W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Artur Malinowski mianował na wyższe stopnie służbowe policjantów z komendy powiatowej i jednostek podległych. Wyróżniający się policjanci oraz pracownicy cywilni zostali nagrodzeni nagrodami przyznanymi przez Komendanta Głównego Policji. Wśród awansowanych był komendant Komisariatu Policji w Szubinie Grzegorz Cieślak, którego mianowano na stopień podinspektora.

     - Świętujący policjanci nie zapomnieli także o tragicznie zmarłych kolegach z nakielskiej jednostki oraz zabitych w roku 1940 funkcjonariuszach Policji Państwowej, których nazwiska na stałe wpisały się w karty historii Policji. Na groby policjantów, którzy zginęli podczas pełnienia służby oraz pod Dęby Katyńskie symbolizujące pamięć o zamordowanych udała się delegacja, aby zapalić znicze - poinformowała podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

Remigiusz Konieczka, 18 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry