W poniedziałek 22 lipca z Szubina po 7.00 wyruszyła piesza pielgrzymka do Częstochowy. Zanim wyszli na szlak, uczestniczyli we mszy świętej i przyjęli błogosławieństwo proboszcza parafii pw. św. Marcina Biskupa, ks. kan. Tadeusza Lesińskiego.

Jak w każdej grupie pielgrzymkowej, także i w tej, sił do marszu i otuchy dodaje radosny śpiew fot. Remigiusz Konieczka
Jak w każdej grupie pielgrzymkowej, także i w tej, sił do marszu i otuchy dodaje radosny śpiew fot. Remigiusz Konieczka

     Pątnicy maja do przejścia 320 kilometrów. Idą z różnymi intencjami. Cała grupa, z racji jubileuszowej, dwudziestej pielgrzymki, modlić się będzie w intencji wszystkich, byłych i obecnych pątników. Na szlak wyszło około 40 osób. Najmłodszy pielgrzym ma 2 lata i przemierza szlak jeszcze w wózku. Najstarszy jest po siedemdziesiątce. Przewodnikiem grupy żółtej jest ks. Paweł Białczyk.

     Pierwszym przystankiem pątników będzie Szczepanowo. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 31 lipca, a 1 sierpnia wrócą do Szubina.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Remigiusz Konieczka, 22 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry