Dzielnicowy z szubińskiego komisariatu był jednym z prelegentów podczas V Forum Seniora, którego organizatorem był miejscowy ośrodek pomocy społecznej. Policjant omówił kwestie związane z bezpieczeństwem Seniorów podczas poruszania się po drogach.

Mł. asp. Fojutowski szeroko omówił kwestie związane z Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego fot. KPP w Nakle
Mł. asp. Fojutowski szeroko omówił kwestie związane z Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego fot. KPP w Nakle

     Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie był organizatorem V Forum Seniora. Do udziału w przedsięwzięciu w charakterze prelegenta zaproszony został szubiński dzielnicowy mł. asp. Krystian Fojutowski. Policyjnej prelekcji wysłuchali przedstawiciele Klubów Seniora oraz członkowie stowarzyszeń działających na rzecz Seniorów na terenie gminy Szubin.

     - Mł. asp. Fojutowski szeroko omówił kwestie związane z Niechronionymi Uczestnikami Ruchu Drogowego. Przypominał, aby seniorzy przestrzegali przepisy, szczególnie dotyczące przechodzenia przez wyznaczone przejścia dla pieszych. Wskazał też, jak przepisy regulują kwestie poruszania się po drogach przez osoby korzystające z wózków inwalidzkich, zaznaczając że osoby takie w myśl przepisów traktowane są jako piesi i winni korzystać z chodnika - podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z kamizelek odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Mł. asp. Fojutowski przybliżył także program "Dzielnicowy bliżej nas" zachęcając do osobistego kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem pierwszego kontaktu

Remigiusz Konieczka, 3 X 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry