W czwartek 28 listopada w sali Szubińskiego Domu Kultury odbyła się czternasta w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Najwięcej czasu radni poświęcili omawianiu, a w zasadzie wysłuchaniu informacji o sytuacji w szpitalu, w którym zarząd spółki od 1 grudnia zamyka nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Romanowi Danielewskiemu (pierwszy z lewej) z okazji przyznania Krzyża Wolności i Solidarności gratulowali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, przewodnicząca rady Miejskiej Anna Kijowska (trzecia z lewej) i zastępca burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak fot. Remigiusz Konieczka

     Po przyjęciu informacji o szpitalu rada Miejska przystąpiła do podjęcia uchwał, wśród których znalazły się m.in. uchwały powołaniu nowej Rady Muzeum Ziemi Szubińskiej, o przystawieniu do sporządzenia planu miejscowego dla zachodniej części Kowalewa, czy zmian w budżecie.

     Obrady poprzedziła mała uroczystość związana z gratulacjami dla radnego Romana Danielewskiego, który 18 listopada odebrał Krzyż Wolności i Solidarności przyznawany działaczom opozycji demokratycznej z lat 1956–1989. Krzyż pośmiertnie przyznano również Stanisławowi Hammermeistrowi.

     Więcej w papierowym wydaniu Pałuk w czwartek, 5 grudnia

Remigiusz Konieczka, 29 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry