Szkoły z gminy Barcin oraz jednostki i stowarzyszenia włączyły się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia już przed południem nie zabrakło wielu atrakcji, które stawały się powodem do wsparcia tego wielkiego przedsięwzięcia.

Licytacje w hali widowiskowo-sportowej prowadził tradycyjnie Artur Jakubowski fot. Magdalena Kruszka
Licytacje w hali widowiskowo-sportowej prowadził tradycyjnie Artur Jakubowski fot. Magdalena Kruszka

     W Zespole Szkół w Barcinie wielkie granie odbywało się na holu szkoły oraz w sali widowiskowo-sportowej. Wystąpili między innymi harcerze oraz zespół Emeryci. Pomiędzy występami prowadzone były licytacje, a ludzie zgromadzeni na trybunach nie szczędzili grosza. Wygrać można było między innymi bilet na koncert MDK czy koszulkę z Pol'and'Roc Festival z autografem Jurka Owsiaka. Były też liczne kiermasze i kwesty. Można było nabyć książki, ręcznie rzeźbione mydełka, pluszaki, a także wiele przedmiotów dekoracyjnych i codziennego użytku. Każdy znalazł coś dla siebie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu częstowały smakołykami.

     Szkoła Podstawowa nr 1 zagrała w tym roku wraz z Przedszkolem nr 1 w Barcinie i ze Szkołą Podstawową w Mamliczu. Tam także zorganizowano występy wokalne i taneczne dzieci. Było malowanie twarzy i degustacja smakołyków. Sprzedawano także losy. Ponadto rodzice przygotowali fotobudkę, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie przywdziewając fantazyjne gadżety. Nie zabrakło także licytacji gadżetów, karnetów i przedmiotów z logo WOŚP.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Kruszka, 12 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry