W gminie Żnin został o ponad 13.000 zł pobity zeszłoroczny rekord jeśli chodzi o zbiórkę środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co prawda współcześnie większość ludzi, aby wstać do szkoły, czy do pracy, nastawia sobie dzwonek w telefonie. Jednak Magdalenie Zygmunt nie przeszkodziło to zlicytować podczas finału WOŚP nawet tradycyjny budzik. fot. Karol Gapiński
Co prawda współcześnie większość ludzi, aby wstać do szkoły, czy do pracy, nastawia sobie dzwonek w telefonie. Jednak Magdalenie Zygmunt nie przeszkodziło to zlicytować podczas finału WOŚP nawet tradycyjny budzik. fot. Karol Gapiński

     Rok temu sztab WOŚP w Żninie, a właściwie dwa sztaby, bo oprócz głównego, który działał w mieście, pracował również sztab w Słębowie zebrano w kweście i licytacjach 42.062,68 zł. W ostatnią niedzielę w gminie Żnin znów działały dwa sztaby. Szacunkowy wynik zbiórki to 55.211,77 zł.
     Środki pochodzą z kwesty prowadzonej na ulicach przez ponad 40 wolontariuszy do puszek oraz z licytacji oficjalnych gadżetów i towarów oraz voucherów na usługi, które przekazali darczyńcy.
     W Żnińskim Domu Kultury licytacje prowadziła dyrektor Magdalena Zygmunt. Odbyło się wiele ciekawych, często zaciętych licytacji z wielokrotnymi przebiciami.  M.in. zaproszenie do Herbarium SPA w Chomiąży Szlacheckiej zlicytowano za 450 zł. Publiczność nabywała także dzieła sztuki, w tym np. rysunek dyrygenta WOŚP Jurka Owsiaka, który wykonał żniński twórca Jarosław Strzałka. W przerwach licytacji odbyły się występy sekcji muzycznych ŻDK, zarówno wokalne, jak i instrumentalne (Żnińska Orkiestra Dęta) oraz taneczne. Był też koncert zespołu Mokka Band.
     Zbiórka jednak rozpoczęła się już wieczór wcześniej, a konkretnie podczas Koncertu Noworocznego z Inter - Vax, gdzie do puszki orkiestrowej wrzucono 3.600 zł. Jak poinformowała  dyrektor Szkoły Podstawowej w Słębowie Joanna Krystosiak, gdzie mieścił się także sztab orkiestry, z licytacji i kawiarenki działającej w szkole oraz w puszce poorkiestrowej zebrano 4.262,01 zł, o około 700 zł więcej, niż przed rokiem. Do tego doszły jeszcze wpływy do puszek wolontariackich. Troje wolontariuszy prowadziło od rana zbiórkę w Słębowie, ale też w Cerekwicy i Żninie. Środki ze sztabu w Słębowie zostały przekazane do ŻDK. Następnie wszystkie wpływy z kwesty przeliczali, jak co roku pracownicy Banku Spółdzielczego Pałuki w Żninie.
     Podana kwota  55.211,77 zł będzie jeszcze raz przeliczona. Być może wynik orkiestry okaże się jeszcze większy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 13 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry