Włodzimierz Dobersztyn i Edmund Kozłowski zostali odwołani
   

kawa1-m.jpg
Edmund Kozłowski z nieodłączną “kozą”, do 22 lutego dyrektor Muzeum Ziemi Mogileńskiej    
fot. Joanna Świetnicka
kawa2-m.jpg
Włodzimierz Dobersztyn, do 22 lutego dyrektor Mogileńskiego Domu Kultury   
fot. Joanna Świetnicka
kawa3-m.jpg
Piotr Sierański, do chwili powołania nowego dyrektora będzie pełnił obowiązki dyrektora MDK  
fot. Joanna Świetnicka
    Sprawdził się tym samym scenariusz, o jakim pisaliśmy kilka tygodni temu, gdy poinformowaliśmy o spotkaniu członków Platformy Obywatelskiej z burmistrzem w lokalu PO przy pl. Wolności. Podczas niego rozmawiano m.in. o obsadzeniu tzw. resortów kulturalnych.

    W ubiegły czwartek rano, 22 lutego do gabinetu burmistrza Leszka Duszyńskiego zostali wezwani dyrektor Muzeum Ziemi Mogileń-skiej Edmund Kozłowski i dyrektor Mogileńskiego Domu Kultury Włodzimierz Dobersztyn. W obecności wiceburmistrza Jarosława Ciesielskiego, burmistrz wręczył im odwołania z pełnionych funkcji. Tym samym sprawdził się scenariusz, o jakim pisaliśmy kilka tygodni temu, gdy poinformowaliśmy o spotkaniu członków Platformy Obywatelskiej z burmistrzem w lokalu PO przy pl. Wolności. Rozmawiano tam m.in. o obsadzeniu resortów kulturalnych przez działaczy mogileńskiego PO. Również na środowej sesji 21 lutego pewne wyjaśnienia burmistrza Duszyńskiego mogły wskazywać na to, że planuje odwołanie dyrektora Kozłowskiego z funkcji.
    W przesłanym nam komunikacie (czytaj obok) burmistrz Duszyński wyjaśnia przyczyny odwołań: - Misja odwołanych panów dyrektorów zakończyła się, przed nami natomiast czas poszukiwania nowych formuł funkcjonowania filarów mogileńskiego życia kulturalnego.
    Burmistrzowie zapewniają, że rozstanie z dyrektorami odbyło się w kulturalnych warunkach. My z nie-oficjalnych źródeł wiemy, że zachowanie Edmunda Kozłowskiego było dość nerwowe i z jego strony padło dużo ostrych słów komentujących całą sytuację.
    Pełniącym obowiązki dyrektora muzeum w Chabsku do 31 marca została pracownik muzeum Lucyna Bielasik. Kulisy objęcia przez nią tej funkcji są zaskakujące, piszemy o tym w artykule na str. 1 i obok.
    Obowiązki dyrektora MDK, do czasu powołania nowego dyrektora pełni aktualny wicedyrektor Piotr Sierański.             

Marek Holak
Pałuki nr 9/2007


Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry