Szymon Kasprzak z LO w Szubinie - średnia 6,0

       fot. Piotr Bembenek

Matury, wyniki, uczniowie, powiat żniński
Ostatnia taka matura
    "Te 9 osób w sierpniu ma poprawkę i może tak się stać, że naprawdę niewiele osób nie zda. W poprzednich latach kształtowało się to od 20 do 30 osób. Jest to wynikiem dobrego przygotowania się uczniów i pracy nauczycieli z różnych przedmiotów. Uczniowie, mając na względzie nową maturę, bardziej poważnie potraktowali tę starą, żeby nie mieć kłopotów w przyszłości i nie zdawać nowej. Jeżeli chodzi o przygotowanie uczniów, to poziom był bardzo wysoki".

     W Żnińskim Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych do matury przystąpiło 165 uczniów. Z egzaminem pisemnym nie poradziło sobie 14 osób, a z ustnym 5. Najlepsze średnie na świadectwie w całym cyklu kształcenia uzyskały: Karolina Trzaskowska - 5,14, Monika Kośmider - 5,13, Angelika Kośmider - 5,04, Weronika Michalak - 5,0, Elwira Baciak  - 4,95 i Angelika Dudek - 4,95.
     Dyrektor Tomasz Ratajczak: - "W sumie jesteśmy zadowoleni. Matury wypadły lepiej jak w ubiegłym roku. Mieliśmy bardzo trudne zadania z matematyki, takie jak w liceum ogólnokształcącym . Liczbę godzin mamy mniejszą niż uczniowie ogólniaka, stąd te wyniki z matematyki są nie najlepsze.

 
W tabelkach przedstawiamy średnie z poszczególnych egzaminów: pisemnej i ustnej.

     W zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie do matury przystąpiło 108 osób. Łącznie z egzaminem pisemnym i ustnym nie poradziło sobie 26 abiturientów. Najlepsze średnie z przedmiotów maturalnych otrzymali: Ryszard Knap - 5,5, Patrycja Malikowska - 5,0, Tomasz Waliszewski - 5,0, Sławomir Werwiński - 5,0 i Iwona Mikołajczak - 5,0.
     Wicedyrektor szkoły Jolanta Kryszak powiedziała, że uczniowie, którzy nie potraktowali egzaminu poważnie, nie zdali.
     - "Jeśli chodzi o tematy z języka polskiego, to były one takie, że można było napisać. Na ustnym egzaminie było wiele wypowiedzi takich takich, że nie było problemów z wystawieniem oceny. Wyniki są porównywalne do tych z ubiegłego roku. Mniej jest natomiast uczniów z wysoki średnimi. Ja jestem zła, jak się porównuje te średnie. Wiem, ile trzeba się napracować, by kogoś wyciągnąć na ocenę dopuszczającą" - uważa pani dyrektor.
     KCYNIA
     W Liceum Ogólnokształcącym w Kcyni do matury przystąpiło 96 uczniów. Nie zdało 14 osób. Najlepszy wynik na maturze osiągnął Mikołaj Łosiak, który uzyskał średnią 6,0. Ponadto wysokimi średnimi mogą poszczycić się: Łukasz Stelmaszewski - 5,6, Maciej Manikowski - 5,6, Janusz Pezacki - 5,4, Ewa Ziętara - 5,4 i Maciej Meller - 5,2.
     - "Jesteśmy zadowoleni z tego względu, gdyż duża liczba osób był zwolniona z egzaminów ustnych: z języka polskiego 19 osób, z matematyki 11 osób, z historii 5 osób, z biologii 2 osoby, z geografii 3 osoby, a z języka angielskiego i chemii po jednej. Było sporo świetnych ocen. Z języka polskiego były 2 celujące i 17 bardzo dobrych, z matematyki 7 celujących i 5 bardzo dobrych, z historii 1 celująca i 4 bardzo dobre, z geografii 4 bardzo dobre i z biologii 2 bardzo dobre. Tegoroczne matury wypadły lepiej niż w poprzednich latach" - powiedziała zastępca dyrektora Marianna Wołowska.
     SZUBIN
     W Liceum Ogólnokształcącym  w Szubinie do egzaminów przystąpiły 84 osoby. Sześć osób nie zdało egzaminów pisemnych, a jedenaście egzaminów ustnych. Najlepsze średnie ocen z przedmiotów maturalnych mają: Szymon Kasprzak - 6,0, Natalia Banaś - 5,0, Dagmara Fabiańska - 5,0, Joanna Adamowska - 4,80, Kinga Lipidalska - 4,80, Justyna Piątek - 4,80, Katarzyna Walkiewicz - 4,80, Tomasz Lis - 4,60, Julita Ucińska - 4,40 i Dorota Makowska - 4,20.
     Dyrektor szubińskiego "ogólniaka" Stanisław Głowacki powiedział, że nie jest zachwycony pomysłem podawania średnich z poszczególnych przedmiotów w szkołach.
     - "Niemiecki zdawała jedna osoba, która dostała trójkę. Średnia więc będzie 3,0, a rosyjski - jedna osoba, która dostała piątkę. Średnia więc wynosi 5,0. To nie świadczy o dobrym poziomie języka rosyjskiego w szkole, a złym poziomie języka niemieckiego. Średnie są trudno porównywalne, bo każdy przedmiot zdaje różna liczba osób. Tegoroczne wyniki są porównywalne z poprzednimi latami, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania. Te wyniki są lepsze, a niżeli byśmy oczekiwali. Jestem zadowolony z tych wyników. Była to matura specyficzna, gdyż podskórnie istniała taka opinia, że to jest ostatnia taka matura, a więc nie będą oblewać, dzięki czemu niektórzy uczniowie wychodzili z założenia, że nie będą się przykładać, bo i tak zdadzą" - dodał dyrektor.
     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie do egzaminu maturalnego przystąpiło 68 abiturientów. Nie zdało 18 osób. Najlepsze wyniki z przedmiotów maturalnych osiągnęły: Agata Hadrych - 5,5, Weronika Kuligowska - 5,0, Kamila Fabiszewska - 5,0 i Izabela Erdmann - 4,75.
     Dyrektor placówki Eugeniusz Behrendt powiedział, że tegoroczne wyniki zarówno z egzaminu pisemnego, jak i ustnego, były lepsze niż w poprzednich latach. Uczniowie byli dobrze przygotowani z poszczególnych przedmiotów.  - "Ten polski jeszcze trochę szwankuje. Można było zauważyć, że uczniowie najlepsze wyniki uzyskali z tych przedmiotów, które sobie wybrali" - dodał dyrektor.
     JANOWIEC
     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Janowcu egzamin dojrzałości zdawało 75 osób. Z egzaminem pisemnym nie poradziło sobie 3 uczniów, a ustnym - 7. Najlepsze średnie z egzaminów maturalnych uzyskali: w Liceum Ogólnokształcącym: Karolina Filipiak - 5,6, Michał Werkowski - 5,0, Kornelia Ochocka - 4,8, Patrycja Nowak - 4,4, Radosław Ratajczak - 4,4. Wśród uczniów Liceum Agrobiznesu wyróżnili się: Ewa Baczyńska - 5,5, Paulina Jerszyńska - 4,75, Marta Majchrzak - 4,75, Edyta Staniewska - 4,5, Anita Synoradzka - 4,25, Agnieszka Słupska - 4,25. Najlepsi z Technikum Rolniczego Marcin Przybysz - 4,75 i Marcin Cholewiński - 4,75.
     Dyrektor Ryszard Majchrzak: - "Większość uczniów była przygotowana bardzo dobrze. Jestem zadowolony z wyników.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 645 (26/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry