Turniej słowa oraz konkurs recytatorski w ŻDK

      fot. Karol Gapiński

Żnin, konkursy, recytacje, słowo, eliminacje
     Wszystko kręciło się wokół słowa
     W kolejny już piątek w ŻDK królowało słowo, a hołd składali mu uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu żnińskiego, biorący udział w eliminacjach powiatowych dwóch konkursów: "Turnieju słowa" oraz 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

    Po eliminacjach wcześniejszych grup wiekowych, tym razem na deskach Żnińskiego Domu Kultury wystąpiło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów z terenu powiatu żnińskiego. Rywalizowali oni o nagrody i nominacje do finału wojewódzkiego Turnieju Słowa pod nazwą "Słowo źródłem inspiracji". Jury oceniało te występy w trzech kategoriach - w podziale na klasy.

    Zaraz po tych prezentacjach odbyły się na tej samej scenie eliminacje 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym konkursie zaprezentowało się kilkoro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie oraz Zespołu Niepublicznych Szkół w Janowcu. Osobną częścią w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim był konkurs teatru jednego aktora pod nazwą "Ze słowa wywiedzione". Tutaj zaprezentowała się tylko jedna uczestniczka, ale pokazała talent, dzięki któremu uzyskała nominację jury do udziału w kolejnym etapie.

    Więcej zdjęć oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 28 III 2014

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry