Żnin, Przedszkole nr 2, Wojciech Meler, gmina, budynek
Przyszłość przedszkola
   Wojciech Meler dyrektor żnińskiego oddziału Krajowej Spółki Cukrowej w Żninie (dawna Cukrownia Żnin) powiedział nam, że w najbliższym czasie będzie chciał uregulować z gminą Żnin sprawę użytkowania budynku Przedszkola Miejskiego nr 2.

    Jak nam powiedział burmistrz Jarosław Jaworski żadne pismo do gminy z propozycją przejęcia budynku od Krajowej Spółki Cukrowej nie wpłynęło. Dodał jednak, że w ramach programu restrukturyzacji szefowie oddziałów KSC mieli składać propozycje zmniejszenia kosztów nieprodukcyjnych. W przypadku zakładu w Żninie miała to być propozycja przekazania gminie budynku dawnego przedszkola cukrowniczego.
    Szef żnińskiego oddziału KSC Wojciech Meler zaprzeczył informacjom o propozycji przekazania budynku przedszkola. Stwierdził natomiast, iż widzi konieczność uregulowania tej sprawy z władzami miejskimi: - "Umówiliśmy się z burmistrzem, że się spotkamy i omówimy tą sprawę. Jest moją wolą, aby coś z tym zrobić. W jakiej formia miałoby to zostać przekazane zależy od stanu technicznego budynku. czy to będzie przekazane za symboliczną złotówkę czy większe pieniądze. Chciałbym wyeliminować koszty nieprodukcyjne, żeby to co nie jest na terenie próbować oddać, sprzedać lub przekazać, aby nie było obciążeniem dla zakładu." - powiedział Wojciech Meler.
    Burmistrz powiedział, że gdyby pismo z propozycją przejęcia budynku od zarządu KSC wpłynęło do urzędu, to opinię w tej sprawie i ewentualną zgodę na przejęcie będzie musiała wydać Rada Miejska.
    Budynek przedszkola został wybudowany w latach pięćdziesiątych. Od początku przeznaczony był dla dzieci pracowników Cukrowni Żnin. Przedszkole działa już od przeszło 47 lat.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 664 (45/2004)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry