Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali (od prawej): kurator Iwona Stanek, dyrektor Jacek Superczyński, starosta Zbigniew Jaszczuk i wójt Zdzisław Kuczma fot. Jacek Mielcarzewicz
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali (od prawej): kurator Iwona Stanek, dyrektor Jacek Superczyński, starosta Zbigniew Jaszczuk i wójt Zdzisław Kuczma fot. Jacek Mielcarzewicz

Gąsawa, Zespół Publicznych Szkół, pracownia, języki obce
    
     W Zespole Publicznych Szkół w Gąsawie została uroczyście otwarta i oddana do użytku nowoczesna pracownia do nauki języków obcych.

     Pod koniec listopada ubiegłego roku rozpoczęły się prace remontowo-adaptacyjne w przyszłej pracowni do nauki języków obcych. Remont rozpoczęli pracownicy Zakładu Robót Publicznych w Gąsawie, później kontynuowali go: Ryszard Walczak i Zenon Konieczny. Zostały założone drzwi antywłamaniowe i położono nową instalację elektryczną oraz panele sufitowe. Pracownię wymalowano, założono żaluzje i podłogę szwedzką. Środki finansowe dzięki którym można było wykonać te prace pochodziły: z PZU S.A. w Żninie, ze środków własnych wypracowanych na Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Część prac została wykonana w ramach sponsoringu przez firmę Romana Strzemkowskiego i firmę Ryszarda Szybczyńskiego. W pracowni zainstalowano szesnaście stanowisk wyposażonych w słuchawki i mikrofony oraz komputer i projektor multimedialny. Uczniowie będą w tej pracowni uczyli się języka niemieckiego i angielskiego. Języków obcych w Zespole Publicznych Szkół w Gąsawie uczą: Arletta Ciemnoczołowska, Maria Senger, Małgorzata Helsztajn, Iwona Ligierska i Barbara Kledzik.
     W ubiegły czwartek (27 luty) odbyło się uroczyste otwarcie pracowni. Dyrektor szkoły Jacek Superczyński powitał przybyłych gości, a następnie przedstawił krótką historię powstawania pracowni.  
     Gratulacje i słowa uznania dla podjętego trudu jej utworzenia skierowała Kurator Oświaty Iwona Stanek, która oznajmiła również, że za trzy tygodnie gmina Gąsawa otrzyma nowy autobus szkolny - gimbus.
     Pracownię poświęcił ks. proboszcz Ryszard Kwiatkowski, po przecięciu wstęgi goście uczestniczyli w minipokazie przygotowanym przez nauczycielki: Arlettę Ciemnoczołowską i Marię Senger. Odbyła się również prezentacja multimedialna dotycząca powstawania pracowni.

Jacek Mielcarzewicz
Pałuki nr 576 (9/2003)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry