Uczniowie szkoły w Gościeszynie wraz z dyrektorem Zbigniewem Jodełko i nauczycielem Ryszardem Kawką w odnowionej sali gimnastycznej fot. Sylwia Wysocka
Uczniowie szkoły w Gościeszynie wraz z dyrektorem Zbigniewem Jodełko i nauczycielem Ryszardem Kawką w odnowionej sali gimnastycznej fot. Sylwia Wysocka

Gościeszyn, Zespół Szkół, sala gimnastyczna, remont
    
     W szkole w Gościeszynie dzięki środkom przekazanym z budżetu gminy i własnym funduszom szkoły udało się przeprowadzić remont pomieszczenia służącego za salę gimnastyczną w tej placówce.

     Sala ta mieści się w odrębnym budynku stojącym obok szkoły, w którym jest również filia gminnej biblioteki.
     Pomieszczenie, gdzie obecnie jest sala gimnastyczna, wcześniej pełniło rolę świetlicy wiejskiej, ogrzewane było piecami kaflowymi, które szkoła zastąpiła olejową nagrzewnicą.
     - Budynek ten do użytku oddano w 1957 roku i od tego czasu nie było tam remontu. Niedogrzane pomieszczenie, pękające mury i strop były nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne - mówi dyrektor placówki Zbigniew Jodełko.
     Strop docieplono watą szklaną, na suficie zamontowano panele i nowe lampy. Ściany wzmocniono, wygipsowano i wymalowano. Zamontowano system wentylacyjny z wywietrznikami i regulowanymi nawiewami powietrza. Zainstalowano centralne ogrzewanie, z którego korzysta również biblioteka.
     - Nie jest to idealna sala gimnastyczna, raczej duże pomieszczenie na nią zaadaptowane, ale spełnia już pewne wymogi i zabezpiecza miejsce do zajęć gimnastycznych na okres zimy - powiedział dyrektor.
     Z remontu zadowolony jest też nauczyciel wychowania fizycznego Ryszard Kawka, który z chęcią przyprowadza tu teraz grupy młodzieży na zajęcia. Uczniowie mówią: - Teraz nie musimy się martwić, że spadnie nam tynk na głowę, jak uderzymy piłką, nie obawiamy się też zbicia lamp, bo są one w suficie i jeszcze zabezpieczone, a przede wszystkim jest tu ciepło i bez problemu możemy rozebrać się do strojów.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 577 (10/2003)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry