Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMYGmina straciła szanse na dofinansowanie, gdyż nie należy do Obszaru Strategicznej Interwencji.

     Oddala się szansa na budowę hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Trzemżalu (gm. Trzemeszno). Gmina planowała tam wybudować salę podobną do oddanej niedawno do użytku hali w Kruchowie. Starano się o dofinansowanie na ten cel z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina mogła pozyskać dofinansowanie wynoszące 85% kosztów kwalifikowanych budowy hali.
     Żeby się zakwalifikować do programu, projekty musiały zdobyć minimum 15 punktów. Projekt gminy Trzemeszno na budowę hali otrzymał 19 punktów. Jednak Zarząd Województwa Wielkopolskiego zadecydował, że dofinansowanie otrzymają tylko te projekty, które otrzymały co najmniej 20 punktów. W ramach tych projektów Zarząd rozdysponował 59 mln zł z 68 mln zł zaplanowanych na ten cel.
     O szczegółach niezakwalifikowania się wniosku z gminy Trzemeszno na dofinansowanie budowy hali mówili burmistrz Krzysztof Dereziński i kierownik referatu inwestycyjnego Urzędu Miejskiego Norbert Dombek na wspólnych obradach komisji Rady Miejskiej 27 marca. Jak informowali, projekty otrzymywały dodatkowe 2 punkty za przynależność danej gminy do Obszaru Strategicznej Interwencji. Jednak gminy Trzemeszno, Kiszkowo i Mieleszyn są jedynymi gminami w powiecie gnieźnieńskim, które nie zostały wpisane do gnieźnieńskiego OSI. Gdyby gmina Trzemeszno do niej należała, projekt budowy hali w Trzemżalu otrzymałby o 2 punkty więcej, a więc 21 punktów i tym samym gmina otrzymałaby dofinansowanie. Burmistrz Dereziński zapewniał, że wielokrotnie z wójtami Kiszkowa i Mieleszyna interweniowali w Urzędzie Marszałkowski w Poznaniu, ale nikt do dziś nie wytłumaczył, dlaczego właśnie te gminy nie są włączone do Obszaru Strategicznej Interwencji. Podczas obrad komisji przedstawiciele ratusza zapowiedzieli, że będą się odwoływać od decyzji Zarządu Województwa w sprawie dofinansowania i liczą na to, że z kwoty, która nie została jeszcze rozdysponowana, uda się pozyskać jakieś dofinansowanie na budowę hali w Trzemżalu. Do tematu wrócimy w Pałukach.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1311 (13/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry