Grafik kreatywny potrzebny

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie 30 marca 15 radnych jednogłośnie podjęło uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego.

     Uchwała podjęta przez radnych 6 marca w sprawie projektu dostosowania sieci szkół uzyskała 14 marca pozytywną opinię Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Pozytywną opinię wydały też organizacje związkowe, w tym NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Okręgu Kujaw Zachodnich i Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Strzelnie. Od 1 września na terenie gminy Strzelno funkcjonować będzie 6 szkół podstawowych, dla których ustalono nowe obwody szkolne. W wyniku tych zmian czas oraz droga do szkoły dla uczniów skrócą się lub pozostaną bez zmian. Gmina zapewni bezpłatny dojazd do placówek na terenie gminy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
     Zgodnie z uchwałą od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. na terenie gminy funkcjonować będą Szkoła Podstawowa im. A. A. Michelsona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzelnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechrzu, Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stodołach i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wronowych.
     Ponadto radni w uchwale określili sieć klas dotychczasowego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego. Klasy tego gimnazjum prowadzone będą w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1312 (14/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry