4 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęli tegoroczną maturę.

Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie podchodzili do egzaminu z języka polskiego z optymizmem fot. Arkadiusz Majszak
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie podchodzili do egzaminu z języka polskiego z optymizmem fot. Arkadiusz Majszak

     Na napisanie matury z języka na poziomie podstawowym maturzyści mieli 170 minut. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części. W pierwszej trzeba rozwiązać test, a w drugiej napisać tekst własny.

     5 maja abiturienci przystąpią do egzaminu pisemnego z matematyki, a 8 maja do pisemnego egzaminu z języka angielskiego. Maturzyści muszą również przystąpić obowiązkowo do jednego egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Poza tym wszyscy abiturienci będą musieli przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

     Żeby zdać maturę, trzeba uzyskać minimum 30% z egzaminów obowiązkowych. Kto nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, będzie miał prawo do poprawki pod koniec sierpnia.

     Egzaminy potrwają do 26 maja. Maturzyści poznają wyniki 30 czerwca.

 

Arkadiusz Majszak, 4 V 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry