Reklama w kalendarzu

Burmistrz Leszek Duszyński nie pozostawił złudzeń - w pierwszej kolejności ma być zrealizowana rozbudowa sali sportowej przy SP 3.

    Radna Alina Dobersztyn, która jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie, mówiła podczas sesji 17 maja o wykupie jednej z działek przy szkole (pas nieruchomości zakupiony w zeszłej kadencji), która w przyszłości ma służyć dzieciom. Podczas sesji radna zaproponowała, jak można by zagospodarować ten teren.
    - Były projekty od wielu, wielu lat, żeby wspomóc tę szkołę, chodzi o lokal typu sala gimnastyczna, ale nie w pełni sala gimnastyczna murowana, były propozycje, z panem dyrektorem Lorkiem już rozmawialiśmy na ten temat, aby powstał taki namiot, który służyłby dzieciom podczas zajęć z w-f, jak i aula szkolna, ponieważ w naszej szkole nie ma takiego miejsca, żeby społeczność szkolna nawet w połowie zmieściła się w jakimś pomieszczeniu - zwracała uwagę radna. Apele w SP 2 uzależnione są w dużej mierze od pogody. Radna zwracała uwagę, żeby śledzić różne programy unijne, które wspomogłyby w zakupie takiego namiotu.
    Burmistrz Leszek Duszyński przypominał, że SP 2 cały czas się rozwija, a świadczy o tym m.in. dobudowany budynek i ostatnia budowa boiska wielofunkcyjnego. Problem z namiotem jest jednak taki, że w tej chwili inwestycją, która ma być wykonana w pierwszej kolejności, współfinansowaną z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest rozbudowa sali sportowej przy SP 3 w Mogilnie.
    Najbliższy konkurs planowany jest marcu 2018 r., a do tego konkursu gmina może złożyć tylko jeden wniosek.
    - Mamy teren, ale muszę z całą stanowczością powiedzieć, że jeżeli będzie możliwość, to w pierwszej kolejności będę chciał poszerzyć salę gimnastyczną przy SP nr 3. Mamy już projekt, myślimy o źródłach finansowania, w tym roku nie zdążyliśmy. W przyszłym roku, jeżeli będzie taka możliwość, to skupimy się na SP nr 3, a później na innych szkołach - mówił burmistrz Duszyński.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1319 (21/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry