W wyniku przetargu osiągnięta została kwota znacznie wyższa niż wcześniej zakładano.

     Znów skomplikowała się nieco sprawa budowy sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą przy Zespole Szkół w Trzemżalu (gm.Trzemeszno). Przypomnijmy, że najpierw pojawiły się problemy przy pozyskiwaniu dofinansowania na ten cel. Gmina może bowiem pozyskać 85% kosztów kwalifikowanych budowy hali z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina mogła pozyskać dofinansowanie wynoszące 85% kosztów kwalifikowanych budowy hali. Żeby się zakwalifikować do programu, projekty musiały zdobyć minimum 15 pkt. Projekt gminy Trzemeszno na budowę hali otrzymał 19 pkt. Jednak Zarząd Województwa Wielkopolskiego początkowo zadecydował, że dofinansowanie otrzymają tylko te projekty, które otrzymały co najmniej 20 pkt.
     Jednak 28 marca Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie zwiększenia środków na WRPO, w wyniku czego wniosek gminy Trzemeszno o dofinansowanie w kwocie około 3 mln zł został ujęty na liście wniosków, które otrzymają dofinansowanie.
     Kolejny problem pojawił się po rozstrzygnięciu przetargu na budowę obiektu w Trzemżalu. Przystąpiła do niego tylko jedna firma: Moris-Polska sp. z o.o z Warszawy. Firma ta zaoferowała jednak kwotę 3.898.515,66 zł za wykonanie tej inwestycji. Gmina planowała wcześniej o około 270.000 zł mniej za wybudowanie hali. Dlatego też rozpatrywane są w tej chwili w ratuszu dwie możliwości: rozpisanie nowego przetargu lub też zwiększenie środków w budżecie na ten cel.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1320 (22/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry