Przedszkolaki z placówek, z terenu gminy Strzelno, w sobotę 10 czerwca rywalizowali w XI Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

Jedną z konkurencji był wyścig w workach fot. Magdalena Lachowicz
Jedną z konkurencji był wyścig w workach fot. Magdalena Lachowicz

     Gospodarzem sportowych zmagań był tradycyjnie Oddział Przedszkolny w Markowicach (gm. Strzelno). Olimpijskie zmagania w tym roku ze względu na padający deszcz rozegrano w sali gimnastycznej szkoły, a nie jak zawsze na boisku szkolnym. Przedszkolaki konkurowały w dwóch kategoriach wiekowych. Poszczególne reprezentacje zmagały się w pięciu konkurencjach sportowych. Wśród nich był wyścig z przekładaniem szarfy, toczenie piłki, skoki na piłce, skoki w workach, przejście przez tunel i przewożenie piłki taczką. W przerwie między zmaganiami kolejnych drużyn zaprezentowała się grupa taneczna przedszkolaków z Markowic. Młodzi zawodnicy i ich opiekunowie  z rąk burmistrza Strzelna Ewarysta Matczaka i dyrektora SP w Markowicach Jolanty Dybały otrzymali puchary, dyplomy i medale. Oprócz tego dzieci otrzymały nagrody rzeczowe dla przedszkola oraz indywidualnie.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 12 VI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry