Rusza czwarta edycja projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS skierowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są 30 września.

     - Podczas czterech lekcji uczniowie poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

     Materiały dydaktyczne do Lekcji z ZUS przygotowane zostały we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia, które urozmaicą każdą z lekcji. Dodatkowo ZUS służy materiałami dydaktycznymi oraz wsparciem koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych.

     Uczniowie Lekcji z ZUS mogą zmierzyć się z innymi w Olimpiadzie Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Laureaci olimpiady mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety czy e-booki), a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie. W tym roku finaliści odebrali indeksy na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

     Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady proszeni są o kontakt do 30 września z Joanną Karsznią tel. 52-34-18-124, mail: joanna.karsznia@zus.pl.

(mj), 26 IX 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry