W planach burmistrza Kcyni jest utworzenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i uruchomienie drugiej szkoły podstawowej w budynku Zespołu Szkół Technicznych.

     Burmistrza Marka Szarugę cieszy tegoroczny nabór uczniów do szkół średnich w Kcyni, gdzie spośród 130 gimnazjalistów naukę w miejscowych szkołach ponadgimnazjalnych kontynuuje 80 uczniów. W kwestii szkół ponadpodstawowych prowadzone będą działania, celem połączenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Technicznych w jeden zespół szkół, co proponował już wcześniej.
     W sprawie organizacji oświaty w gminie, w planie jest też stworzenie drugiej szkoły podstawowej w mieście, która ma zacząć funkcjonować od września 2018 r. - Dojdzie około 80 uczniów w roczniku i podstawówka nie będzie w stanie ich pomieścić, a nie chcemy dopuścić do tego, by szkoła podstawowa była dwuzmianowa, a dzieci kończyły zajęcia o 17.00 czy 17.30, dlatego musimy podjąć starania, by ZST przenieść do ZSO, a na bazie budynków ZST powrócić do dawnego rozwiązania szkoły podstawowej z pozostawieniem nazwy szkoły im. Powstańców Wielkopolskich jako aspekt wychowawczy po gimnazjum, które nosiło to imię - tłumaczył burmistrz.
     W Zespole Szkół Ponadpodstawowych działać będzie jedna dyrekcja, jedna rada pedagogiczna, jedna oferta edukacyjna. Burmistrz podkreśla, że dzięki porozumieniu obecnej dyrekcji udało się zatrzymać w Kcyni tak wielu uczniów po gimnazjum.

 

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1335 (37/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry