Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie realizuje kolejny międzynarodowy projekt i po raz kolejny współpracuje ze szkołą z Zielonogradska. Tym razem tematem przewodnim jest taniec.

Podczas wtorkowych warsztatów młodzież ćwiczyła m.in. taniec do utworu „Kalinka” fot. Magdalena Lachowicz
Podczas wtorkowych warsztatów młodzież ćwiczyła m.in. taniec do utworu „Kalinka” fot. Magdalena Lachowicz

     10 października młodzież uczestniczyła w warsztatach tanecznych, podczas których pod okiem członków zaprzyjaźnionego zespołu tańca nowoczesnego D&M z domu kultury w Jeziorach Wielkich oraz instruktorki Emilii Świeciak uczyła się różnych tańców. Spotkanie w Polsce ma doprowadzić, do swoistego finału działań projektowych. Młodzież zakwaterowana w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu ma za zadanie przygotować spektakl taneczno-muzyczny, w którym w symboliczny sposób będzie przedstawiona historia tańca oraz jego integracyjny charakter pod postacią układu tanecznego całej grupy projektowej. Całość zakończy się pokazem tańca i dyskoteką szkolną, która pokaże, że taniec jednoczy i zawiązuje przyjaźnie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 11 X 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry