Jeżeli gmina uzyska dofinansowanie, to jesienią przyszłego roku rozpoczną się prace nad rozbudową mogileńskiej trójki o salę gimnastyczną i dodatkowe cztery klasy.

     W zmianach budżetowych gminy Mogilno na wrześniowej sesji znalazła się kwota 35.670 zł na aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym budynku Szkoły Podstawowej nr 3.
     Dokumentację gmina ma gotową od 2010 r. Opracowało ją Biuro Projektowe Konopski & Konopski sp. j. z Kalisza. Najważniejszą zmianą w zaktualizowanym projekcie będą cztery nowe sale lekcyjne, a nie jak wcześniej planowano - trzy. Aktualizacja potrzebna jest po to, aby gmina w przyszłym roku mogła ubiegać się o dofinansowanie z Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2016-2020.
     Radny Łukasz Drzazgowski był obecny na rozpoczęciu roku szkolnego w tej placówce. Jak mówił, dyrektor Marzena Giemza miała wtedy wyrazić nadzieję, że w ciągu dwóch lat rozbudowana szkoła zostanie oddana do użytku. - Czy to jest realne? - dopytywał radny.
     Burmistrz Leszek Duszyński mówił podczas komisji 18 września: - Nie ukrywam, że SP 3 musi być rozbudowana przynajmniej o tę salę gimnastyczną. To są warunki urągające, żeby tam odbywały się zajęcia wychowania fizycznego. Powstaną tam jeszcze cztery dodatkowe klasy. Chcemy być przygotowani z aktualizacją dokumentacji po to, aby pozyskać dofinansowanie na przyszły rok. Dużo też będzie od tego zależało.
     Radny Łukasz Drzazgowski dopytywał, czy jeżeli gmina otrzymałaby dofinansowanie, to czy w przyszłym roku rozpoczęłaby się inwestycja. Leszek Duszyński deklarował: - Rozpoczęlibyśmy budowę. Na jesień byłby wbity szpadel.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1339 (41/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry