Budowa boiska razem z kosztami projektu, remontem oświetlenia i pracami rozbiórkowymi pod terenem byłej chlewni i ogrodnictwa kosztowała powiat mogileński w sumie 433.612,70 zł.

Na bramkę z rzutu karnego strzela dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach Marek Modrzejewski fot. Damian Stawski
Na bramkę z rzutu karnego strzela dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach Marek Modrzejewski fot. Damian Stawski

     13 października na terenie Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach nastąpiło otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego w gminie Mogilno - boiska wielofunkcyjnego. - To piękne, kolorowe boisko będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój naszych uczniów. Zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza szkoła i placówka (...) Może wśród korzystających z boiska urosną następcy Lewandowskiego, Radwańskiej, Boruca, Wlazłego czy Gortata - mówił przed uroczystym otwarciem dyrektor placówki Marek Modrzejewski.
     Przypomniał m.in. historię powstania boiska wielofunkcyjnego. W przeszłości na tym terenie znajdowało się gospodarstwo rolne, obejmujące m.in. budynek chlewni i tereny ogrodnicze. Przez kilkanaście lat obszar ten w żaden sposób nie był wykorzystywany. Jesienią 2016 r. na prośbę dyrekcji placówki, Zarząd Powiatu zdecydował o uatrakcyjnieniu bazy sportowej ZSP, o budowę boiska wielofunkcyjnego z odnawialną nawierzchnią. Boisko wybudowała firma Rafała Miszczaka Concept Trade z Suchego Lasu k. Poznania. Prace rozpoczęto dokładnie 17 lipca. Po rozbiórce budynków byłej chlewni oraz garażu rozpoczęto prace ziemne. W tym czasie, nad terenem budowy wisiała jeszcze linia energetyczna zasilająca chlewnię, pozostało do wykonania przepięcie i demontaż linii oraz starych słupów, a także montaż nowych słupów na terenie przylegającym do placu budowy.
     Cała zabudowa boiska ma wymiary 23,5 m x 45,5 m, z kolei powierzchnia do gry to 22 m x 44 m. Boisko pokrywa trawa syntetyczna belgijskiego producenta Lano Sports Systems - w różnych kolorach. Wokół placu do gry m.in. w koszykówkę, siatkówkę, tenisa czy piłkę nożną nawierzchnię tuż przy ogrodzeniu wyłożono sztuczną trawą dekoracyjną.
     Ostatecznie prace przy budowie boiska zakończono 28 września, a odbioru dokonano dzień później. Starostwo Powiatowe w Mogilnie nie mogło ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji i całość pokryło z własnej kieszeni. Zmieniły się bowiem zasady pozyskiwania środków z Ministerstwa Sportu na tego typu obiekty. By można było ubiegać się o dofinansowanie obiekt musiałby kosztować minimum 600.000 zł. Całkowity kosz budowy boiska razem z kosztami projektu, remontem oświetlenia i pracami rozbiórkowymi to w sumie 433.612,70 zł.
     Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: starosta Tomasz Barczak, dyrektor Marek Modrzejewski, naczelnik wydziału oświaty Andrzej Konieczka, wizytator Kuratorium Oświaty z Bydgoszczy Monika Laskowska, przedstawiciel firmy wykonującej boisko Rafał Miszczak oraz uczniowie placówki. Obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. Świętej Faustyny w Mogilnie ks. Tomasz Walterbach.
     Później oficjele uczestniczyli w konkursie rzutów karnych. Na zakończenie goście przekazali upominki (głównie piłki do gry) na ręce dyrektora Marka Modrzejewskiego.

Damian Stawski
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1340 (42/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry