Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie realizuje dwuletni projekt W poszukiwaniu królowej nauk.

Młodzież z trzech krajów szukała matematyki w różnych dziedzinach wiedzy i życia codziennego fot. Magdalena Lachowicz
Młodzież z trzech krajów szukała matematyki w różnych dziedzinach wiedzy i życia codziennego fot. Magdalena Lachowicz

     Projekt ma charakter matematyczny. Partnerami strzeleńskiego gimnazjum są dwie szkoły: Liceul Teoretic German Johann Ettinger - Satu Mare (Rumunia), Profesionalna Gimnazia po audio-, -video- i telekomunikacia A. S. Popov Sofia (Bułgaria). 22 października strzeleńscy gimnazjaliści przywitali w swojej szkole kolegów z Rumunii i Bułgarii. Goście przez tydzień pobytu w Strzelnie mieszkają u polskich rodzin. W trakcie pobytu młodzież uczestniczyła w zajęciach w strzeleńskiej szkole, Instytucie Zootechniki w Kołudzie Wielkiej, w Muzeum Piernika i w Młynie Wiedzy w Toruniu. 27 października w hali sportowej odbyło się Święto Matematyki połączone z uroczystym apelem. Młodzież z trzech krajów szukała matematyki w różnych dziedzinach wiedzy i życia codziennego, prowadzone były działania na wielkich liczbach, prezentowanie niecodziennych metod nauczania matematyki.
     W projekcie uczestniczyć będzie 10 uczniów z klas III a i b strzeleńskiego gimnazjum z 6 nauczycielami, 8 uczniów z Rumunii z 5 opiekunami oraz 3 uczniów z Bułgarii z 5 opiekunami.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 30 X 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry