Reklama w kalendarzu

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu asp. Bartosz Królczyk spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dobieszewie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego a w starszych klasach mowa była o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji.

     Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej. Uczniów podzielono na dwie grupy wiekowe.
      - Z uczniami klas 0-IV policjant rozmawiał na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Przypomniał najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Zwracał uwagę, jak na drodze winien zachować się pieszy. Przestrzegał przed bieganiem oraz zabawami w okolicach dróg - wyjaśnia st. asp. Edyta Nadolna z Komendy Powiatowej Policji w Nakle.
     Natomiast z uczniami z klas V-VII oraz gimnazjalistami, asp. Bartosz Królczyk rozmawiał na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich za popełniane przez nich czyny. Przedstawił katalog kar, jakie można zastosować wobec nieletniego oraz wskazywał, że wszelkie decyzje w sprawach nieletnich podejmuje sąd rodzinny i nieletnich. Mowa była także o demoralizacji oraz jej przejawach. Młodzież dowiedziała się jakie zachowania świadczyć mogą o tym, że dziecko jest zagrożone demoralizacją i jakie działania policja podejmuje w przypadku uzyskania informacji o tym, że uczeń przejawia demoralizację.

Sylwia Wysocka, 1 XI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry