Na gali oświatowej powiatu żnińskiego wręczone zostały stypendia starosty na rok szkolny 2018/2019 oraz Laury Klemensa w kilku kategoriach. W konkursie "Maturzysta roku 2018" zwyciężyła Weronika Małecka z I LO w Żninie.

Podczas gali rozstrzygnięty został konkurs "Maturzysta Roku 2018" fot. Karol Gapiński
Podczas gali rozstrzygnięty został konkurs "Maturzysta Roku 2018" fot. Karol Gapiński

     Powiatowa gala oświatowa odbyła się 13 września w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Uroczystość ta podsumowuje osiągnięcia uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie żnińskim w poprzednim roku szkolnym. Siedmioro uczniów otrzymało stypendia starosty żnińskiego w zakresie naukowym: Malwina Nowakowska, Weronika Kaczmarska, Agata Puzio, Gabriela Kolasińska, Julia Roszak, Agata Plewa, Julita Jodzikowska. W zakresie osiągnięć sportowych stypendia otrzymali: Michał Nowakowski, Aleksander Goliński i Irena Koc. Stypendia w roku szkolnym 2018/19 będą wynosiły po 200 zł na miesiąc. Zostały one przyznane przez starostę żnińskiego po raz 10.
     Na gali wręczono także statuetki w kilku kategoriach (najlepszy z najlepszych, sportowiec, twórca, olimpijczyk, społecznik) XV edycji Konkursu o "Laur Klemensa".
     O tytuł Maturzysty Roku 2018 walczyło 5 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, zgłoszonych przez dyrektorów szkół: Weronika Małecka z I LO w Żninie, Kinga Piwecka z ZSE-H w Żninie, Patryk Janus z ZSP w Żninie, Milena Błaszczyk z ZSN w Janowcu i Mariusz Pietras z ZSN w Gąsawie. Tytuł zdobyła Weronika Małecka.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 13 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry