Na poniedziałek, 8 kwietnia we wszystkich placówkach gminy Szubin odbędzie się strajk nauczycieli. Na chwilę obecną trudno powiedzieć ilu nauczycieli weźmie w nim udział. To będzie wiadomo w dniu strajku. Pewne jest natomiast to, że wszystkie przedszkola i szkoły zadeklarowały udział w proteście. 

Fragment oficjalnego plakatu strajkowego nauczycieli
Fragment oficjalnego plakatu strajkowego nauczycieli

     Gmina Szubin poinformowała, że w związku z protestem, zaistnieją duże utrudnienia w organizacji pracy szkół i przedszkoli. Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski zwrócił się do mieszkańców z prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji i zorganizowanie opieki nad dziećmi we własnym zakresie. 

     Jeśli jednak rodzice zdecydują się wysłać swoje dziecko do szkoły czy przedszkola, to dyrektorzy w miarę możliwości zorganizują opiekę nad dziećmi. Autobusy dowożące uczniów do szkół też będą kursować normalnie.

     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie informują rodziców o utrudnieniach. Szkoła nie będzie zamknięta. Osoby nieuprawnione i nauczyciele nie biorący udziału strajku będą prowadziły zajęcia dla przybyłych uczniów na strzelnicy, konsultacje z języka polskiego i inne.

     W Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie został przygotowany specjalny plan lekcji. W szkole będą się odbywały normalne lekcje z nauczycielami, którzy w strajku nie wezmą udziału.

     W Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie dla uczniów, którzy przyjdą nie będzie lekcji tylko zajęcia opiekuńcze, które poprowadzą nauczyciele nie biorący udziału w proteście.

Remigiusz Konieczka, 5 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry