W Mamliczu i w Piechcinie pierwszego dnia strajku dzieci w ogóle nie przyszły do szkoły i przedszkola. W szkołach w Barcinie są to pojedynczy uczniowie. W sumie kilkanaście maluszków trafiło do przedszkoli w Barcinie i mają one zapewnioną opiekę.

fot. karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     W Zespole Szkół w Barcinie czworo dzieci przyszło do szkoły. Najpierw zajęła się nimi dyrektor Marzena Wolska. Później zaopiekował się nimi ksiądz, gdyż księża nie przystąpili do strajku. Dzieci te pierwszego dnia strajku wezmą też udział w warsztatach rzeźby w Miejskim Domu Kultury. W tej placówce z danych, jakie udało się uzyskać rano wynika, że 82 nauczycieli strajkuje, a 7 nie strajkuje i są to księża, katecheci i pani z sekretariatu.

     W Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie jest troje dzieci. Zajmuje się nimi katechetka. Tutaj 14 nauczycieli strajkuje, a jedna osoba nie strajkuje.

     W Zespole Szkół w Piechcinie pierwszego dnia strajku dzieci nie zjawiły się w szkole. Tutaj do strajku przystąpiło 40 osób. Podobnie w przedszkolu w Piechcinie od rana nie było ani jednego dziecka, a strajkuje 15 osób, czyli wszyscy.

     Żadne dziecko też nie zjawiło się w Szkole Podstawowej w Mamliczu, a placówce tej strajkuje 18 osób. Jedna osoba nie przystąpiła do strajku.

     W przedszkolach w Barcinie w pierwszym dniu strajku zjawiły się dzieci, które stanowią jedną grupę. Do strajku nie przystąpili pracownicy obsługi. Dzieci mają zapewnioną opiekę.

     Dane dotyczące liczby osób strajkujących dotyczą godzin porannych. Ci, którzy przyjdą tego dnia do pracy na godzinę późniejszą, dopiero będą podpisywać deklaracje. Sytuacja jest dynamiczna. W kolejnych dniach strajku nauczyciele i pracownicy obsługi będą znów musieli deklarować, czy biorą udział w strajku, czy nie, więc liczba strajkujących może się zmieniać.

Magdalena Kruszka, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry