W poniedziałek, 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. O 8.00 rano 90% pracowników placówek oświatowych z terenu gminy Szubin zdecydowało, że przystąpią do protestu. Takie deklaracje będą składać codziennie. Dlatego też liczba strajkujących każdego dnia będzie się zmieniać.

 Oplakatowane wejście do Szkoły Podstawowej w Kowalewie fot. Remigiusz Konieczka
Oplakatowane wejście do Szkoły Podstawowej w Kowalewie fot. Remigiusz Konieczka

     W poniedziałek w 11 placówkach, w których struktury ma Związek Nauczycielstwa Polskiego, do strajku przystąpiło 353 pracowników. W szkołach życie toczyło się spokojnie. Nauczyciele przebywali w pracy w takich godzinach, w jakich wskazywał im plan. Przed każdym wejściem do szkoły stał stolik, przy którym siedzieli pracownicy i odnotowywali każde wejście i wyjście z budynku. Należało podać imię, nazwisko, godzinę wejścia, godzinę wyjścia i złożyć podpis. Biorąc pod uwagę całą gminę Szubin (bez Zespołu Szkół Specjalnych), do szkoły przyszło tylko jedno dziecko (w Szkole Podstawowej nr 2), które przebywało w świetlicy. Reszta dzieci została pod opieka rodziców.

     Były też przypadki, że rodzice otrzymali zezwolenie pracodawców na przyprowadzenie pociech do pracy. Tak było m.in. w Urzędzie Miejskim w Szubinie. 

Remigiusz Konieczka, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry