Nauczyciele ze żnińskich szkół ponadgimnazjalnych przystąpili do strajku. Zajęcia nie odbywają się również w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.

fot. Arkadiusz Majszak
fot. Arkadiusz Majszak

     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie do strajku nie przystąpiło 3 nauczycieli. Jak informuje dyrektor szkoły Leszek Kowalski jeden z niestrajkujących nauczycieli prowadzi obecnie w szkole kurs dla młodocianych pracowników w zakresie zawodu mechanik pojazdów samochodowych.

     Zajęcia lekcyjne w szkole się nie odbywają. Młodzież do szkoły nie przychodzi.

     W Liceum Ogólnokształcącym w Żninie do strajku przystąpili wszyscy nauczyciele. Obecnie uczniowie biorą udział w rekolekcjach. Uczniowie, którzy biorą udział w konkursach i zawodach sportowych mają zapewnioną opiekę nauczycieli.

     - Gdyby ktoś z młodzieży chciał przyjść do szkoły, to nie jest to kłopot. Ja i wicedyrektor zapewniamy uczniom opiekę - wyjaśnia dyrektor Andrzej Kurek.

     W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie do strajku również przystąpiło 100% pracowników pedagogicznych. Młodzieży w szkole nie ma.

     - Jak ktoś przyjdzie do szkoły, to tak jak zapowiadałem na apelu w piątek, osobiście się nim zajmę - mówi dyrektor Tomasz Ratajczak.

     W Zespole Szkół Specjalnych w Żninie 8 kwietnia było w szkole 6 uczniów, a 9 kwietnia 5 uczniów. Jak informuje dyrektor Grażyna Sawicka opiekę tym dzieciom zapewniają nauczyciele, którzy nie wpisali się na liście osób strajkujących.

Arkadiusz Majszak, 9 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry