Poniżej o tym, jak w gminach Janowiec, Kcynia i Rogowo dyrektorzy szkół poradzili sobie z zapewnieniem prawidłowego przebiegu egzaminów gimnazjalnych.

 Tomasz Majewski ma zapewnienie dyrektorów co do obsady nadzorującej podczas egzaminów fot. Sylwia Wysocka
Tomasz Majewski ma zapewnienie dyrektorów co do obsady nadzorującej podczas egzaminów fot. Sylwia Wysocka

     Janowiec
     Tomasz Majewski sekretarz gminy Janowiec Wielkopolski poinformował nas w środę (10 kwietnia) rano, że posiada zapewnienia od dyrektora Szkoły Podstawowej w Janowcu z oddziałami gimnazjalnymi, która uczestniczy w akcji protestacyjnej, że egzaminy gimnazjalne odbędą się bez komplikacji, podobnie jak egzaminy szkół podstawowych zaplanowane na przyszły tydzień (jeśli nauczyciele nadal będą strajkowali).
     Kcynia
     Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapewnił nas, że posiada gwarancje od dyrektorów szkół, że egzamin gimnazjalny w placówkach oświatowych na terenie gminy Kcynia się odbędzie. - Dyrektorzy szkół poradzili sobie z utworzeniem zespołów nadzorujących, które zostały powołane i egzaminy się odbędą, taką wiedzę mam na chwilę obecną - mówi burmistrz Kcyni.
     W szkołach na terenie gminy nie strajkują nauczyciele w Rozstrzębowie i Sipiorach oraz w Palmierowie, gdzie do akcji przystąpił jeden nauczyciel. W akcję nie włączyło się też przedszkole w Kcyni. Pozostałe placówki uczestniczą w proteście.
     Rogowo
     Roman Bereźnicki kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowo-Kulturalnych w Rogowie, według informacji jakie posiadał w środę rano (10 kwietnia) zapewnił, że egzaminy gimnazjalne odbędą się we wszystkich szkołach na terenie gminy. W dwóch szkołach objętych protestem w tym w SP w Rogowie, gdzie strajkuje 100% nauczycieli, do zespołów nadzorujących egzaminy powołano nauczycieli ze szkoły niepublicznej w Mięcierzynie oraz nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku. Podobnie w Gościeszynie nad egzaminami czuwają nauczyciele, którzy nie protestują oraz nauczyciele z katolickiej szkoły w Mięcierzynie.

Sylwia Wysocka, 10 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry