Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak


Przedszkole cukrownicze nie strajkuje od środy 24 kwietnia, szkoła w Januszkowie od piątku 26 kwietnia, a w pozostałych placówkach oświatowych gminy Żnin - jak w całej Polsce - strajk zostanie zawieszony w sobotę 27 kwietnia.

     Strajk pracowników oświaty zostanie w całej Polsce zawieszony w sobotę 27 kwietnia. Podobnie będzie w gminie Żnin. Prezes tutejszego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Ewa Miażdżyk już dzisiaj wyśle pisma do dyrektorów publicznych placówek oświatowych z informacją o bezterminowym zawieszeniu strajku. Termin odwieszenia będzie podany w osobnych pismach. Może to być termin wrześniowy.

     W piątek 26 kwietnia w gminie Żnin nadal strajk się odbywa w większości placówek publicznych. Jak już informowaliśmy w papierowym wydaniu Pałuk, Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie odstąpiło od strajku już w środę. W piątek (26 kwietnia) od strajku odstąpiono też w Szkole Podstawowej im. Klemensa Janickiego w Januszkowie. Dzieci przyszły do szkoły, ponieważ szkoła ma stały, bezpośredni kontakt z rodzicami przez system e-dzienników.

     Fakt odwieszenia strajku w całym kraju nie oznacza jednak, że uczniowie szkół będących jednostkami organizacyjnymi gminy Żnin będą mieli normalne zajęcia już 29 kwietnia w poniedziałek. Otóż nie, gdyż wcześniej ustalony kalendarz zakładał, że 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja w szkołach gminy Żnin są wyznaczone tzw. dni dyrektorskie - wolne od pracy. Z kolei 1 i 3 maja to święta ustawowo wolne od pracy. W rezultacie zajęcia w szkołach gminy Żnin rozpoczną się według normalnych planów lekcji od poniedziałku 6 maja.

     Ewa Miażdżyk przekazała, że w poniedziałek 29 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Żninie odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych pracowników oświaty, które działają w gminie Żnin (oprócz ZNP jest to jeszcze NSZZ Solidarność), przedstawicieli komitetów strajkowych i dyrektorów placówek z burmistrzem gminy. Podsumowana zostanie dotychczasowy przebieg protestu pracowników oświaty w tej gminie.

     Strajk nie jest odwołany, a tylko zawieszony, ponieważ oficjalne zakończenie protestu rodziłoby prawną konieczność przeprowadzenia ponownych procedur strajkowych, gdyby władze związkowe zdecydowały, iż ta forma protestu ma być wznowiona. Przy jedynie zawieszeniu strajku takiej konieczności nie ma.

Karol Gapiński, 26 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry