6 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystąpili do egzaminu dojrzałości.

Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego fot. Arkadiusz Majszak
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego fot. Arkadiusz Majszak

     Pierwszego dnia abiturienci zdawali maturę pisemną z języka polskiego na poziomie podstawowym. 7 maja będą pisać egzamin z matematyki, a 8 maja przystąpią do części pisemnej z języka angielskiego.

     Maturzyści mają do zaliczenia obowiązkowe egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, a także z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Będą również obowiązkowo zdawać egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

     W powiecie żnińskim, spośród tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, do matury przystąpiło 329 osób.

Arkadiusz Majszak, 6 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry