Stowarzyszenie Browarowa - Większy Format zorganizowało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Dzień Kodowania. Poprzez zabawę dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych mogła zdobywać umiejętności, które współcześnie stanowią ważną kompetencję u młodego człowieka.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Jednym z celów, które od kilku lat realizuje Stowarzyszenie Browarowa - Większy Format w Żninie jest nauka programowania na różnych poziomach zaawansowania i z wykorzystaniem różnych narzędzi, będących do dyspozycji współczesnego człowieka. Umiejętność ta staje się dzisiaj jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji młodych ludzi.

     Dlatego 30 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. bł. Marii Karłowskiej w Żninie stowarzyszenie zorganizowało wydarzenie o nazwie Code Day. Podczas tego Dnia Kodowania odbyły się warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych. Zajęcia poprowadzili m.in. studenci informatyki, którzy prezentowali własne osiągnięcia w zakresie kodowania i pomagali młodszym adeptom programowania stworzyć zalążki potencjalnych, nowych projektów. Dzięki umiejętności kodowania dzieci kształciły logiczne myślenie oraz precyzyjne prezentowanie pomysłów.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 30 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry