138.108 zł to zaplanowany koszt na utrzymanie i funkcjonowanie hali sportowej przy "dwójce" tylko na rok 2019, a ściślej na ostatnie jego 4 miesiące, bo obiekt powinien być oddany do użytku we wrześniu. Kosztował ponad 9.500.000 zł.

     Rzecznika Urzędu Miejskiego w Żninie zapytaliśmy, jakie są plany organizacyjne dla zarządzania nową halą sportową przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Przypomnijmy, że w połowie czerwca na sesji Rady Miejskiej dyrektor wydziału infrastruktury, gospodarki przestrzennej i inwestycji Paweł Piechowiak informował, iż termin realizacji na wniosek wykonawcy przedłużono do końca lipca, a otwarcia hali należy się spodziewać z początkiem nowego roku szkolnego.

     Ile zatem osób, na jakich stanowiskach będzie trzeba zatrudnić do obsługi obiektu i kto będzie ich zatrudniał: dyrektor szkoły, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, czy może bezpośrednio Urząd Miejski? Zadając te pytania rzecznikowi poprosiliśmy go przy okazji o podsumowanie  wszystkich kosztów budowy nowego obiektu przy ul. Wandy Pieniężnej, łącznie z projektem.

     Według wyliczeń ratusza, należało będzie zatrudnić 5 osób: kierownika, konserwatora i trzy sprzątaczki. Pracownicy hali będą zatrudnieni przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. Wicedyrektor szkoły Grażyna Jaźwińska przekazała informację, iż nabór na stanowisko kierownika  hali odbywa się przez aplikację elektroniczną Powiatowego Urzędu Pracy w Żninie, a termin zgłoszeń upływa 12 lipca. Natomiast nabór na pozostałe stanowiska pracy w hali sportowej odbywa się w tradycyjny sposób: kandydaci mogą składać swoje aplikacje w sekretariacie dyrektora Jacka Otto.

     Nakłady inwestycyjne na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie hali sportowej przy SP 2 w Żninie wyniosły ogółem: 9.530.617,08 zł, w tym: dokumentacja, mapy do celów projektowych - 138.639 zł, wynagrodzenie dla wykonawcy - 9.286.505,58 zł, wynagrodzenie dla inspektora nadzoru inwestorskiego - 99.999 zł, wynagrodzenie dla inspektora nadzoru autorskiego - 5.473,50 zł.

     Plan finansowy w budżecie gminy Żnin na 2019 rok dotyczący utrzymania i funkcjonowania hali sportowej przy SP nr 2 w Żninie zakłada: wynagrodzenia wraz z pochodnymi 84.300 zł, wydatki osobowe niezaliczane do wynagrodzeń 1.000 zł, zakup materiałów i wyposażenia 15.000 zł, zakup energii 20.000 zł, zakup usług pozostałych, zdrowotnych, telekomunikacyjnych  4.225 zł, różne opłaty i składki , w tym składki na ubezpieczenie 10.983 zł, odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2.600 zł. Razem to kwota 138.108 zł.

     Grażyna Jaźwińska powiedziała, że nie zdradzi póki co szczegółów scenariusza uroczystości otwarcia hali, ale zapewniła, że będzie pięknie i efektownie. Próby mają się odbywać już od końca sierpnia, uczestniczący w części artystycznej uczniowie, jeśli tylko nie będą wtedy na wyjazdach wakacyjnych, zgodzili się przyjść do szkoły, aby odbywać próby. Sama uroczystość otwarcia hali odbędzie się jednak nie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, a nieco później.

Karol Gapiński, 11 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry