Zarząd Powiatu Nakielskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Termin na składanie ofert mija 19 lipca.

Dyrektor Kinga Ciszewska w ubiegłym roku świętowała jubileusz szkoły, w tym złożyła rezygnację fot. Piotr Bembenek
Dyrektor Kinga Ciszewska w ubiegłym roku świętowała jubileusz szkoły, w tym złożyła rezygnację fot. Piotr Bembenek

     Konkurs został ogłoszony po tym, jak Zarząd Powiatu w Nakle podjął uchwałę o przyjęciu rezygnacji Kingi Ciszewskiej z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. W rozmowie z Pałukami dyrektor powiedziała, że rezygnuje z przyczyn osobistych. Rezygnacja wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Nakle na początku czerwca, a Zarząd przyjął ją 12 czerwca. Z kolei 1 lipca Zarząd podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na dyrektora ZSS w Szubinie. Osoby, które chcą ubiegać się o to stanowisko, winny m.in. mieć wyższe wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne, ukończone studia lub kurs z zakresu zarządzania oświatą, pięcioletni staż pracy na stanowisku nauczyciela, dobrą ocenę pracy z ostatnich 5 lat, pozytywna ocenę dorobku zawodowego z ostatniego roku. Ponadto kandydat nie może być skazanym prawomocnym wyrokiem, nie może być przeciwko niemu toczone postępowanie za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego itp. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które nie są nauczycielami, ale muszą wykazać co najmniej 5 letni staż pracy, w tym 2 lata na stanowisku kierowniczym.

     Oferty z wymaganymi dokumentami należy składać do 1500 19 lipca w biurze obsługi klienta Starostwa Powiatowego w Nakle.

Remigiusz Konieczka, 11 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry