Niedawno obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. W nawiązaniu do tego święta Robert Luchowski wręczył 18 października kolejne Honorowe Medale Burmistrza Żnina, tym razem osobom w przeszłości pracującym w pionie zarządzającym oświatą w stolicy Pałuk.

fot. Karol Gapiński
 fot. Karol Gapiński

     Co prawda to święto przypada 14 października, ale w tym roku Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbywają się cztery dni później. W samo południe w auli Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia Honorowych Medali Burmistrza Żnina. Przypomnijmy, że zostały one zaprojektowane i wykonane przez Zbigniewa Dolskiego. Wcześniej burmistrz uhonorował już nimi osoby zasłużone w takich dziedzinach jak kształtowanie samorządu, kultura, czy ochrona przeciwpożarowa.
     18 października medale odebrali: Halina Rosiak-Kozłowska, zastępca burmistrza, która wcześniej przez wiele lat szefowała Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie, Franciszek Szafrański, dyrektor Zespołu Szkół  Ekonomiczno-Handlowych w latach 1975-2002, a także Stanisław Musiał - dyrektor Zespołu szkół Mechanicznych w latach 1980-1995 oraz kierownik warsztatów w tejże szkole w latach 1982-1989 Franciszek Rogowski.
     Medalem uhonorowani zostali również: pierwsza w historii tej instytucji dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie Joanna Purczyńska oraz dawni szefowie żnińskich komórek związków zawodowych w oświacie: Ewa Miażdżyk jako była prezes zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Krzysztof Kosmowski przez lata kierujący NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Żninie.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 18 X 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry