Paulina Gałęzewska i Janusz Krych z komitetu obrony Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie wzięli udział w posiedzeniu komisji oświaty Rady Miejskiej w Barcinie, która odbyła się 3 stycznia. Radni dyskutowali między innymi na temat przyszłości szkoły na starym mieście.

Skarbnik gminy Bernadeta Chojnacka w zakulisowych rozmowach z członkami komitetu obrony szkoły fot. Magdalena Kruszka
Skarbnik gminy Bernadeta Chojnacka w zakulisowych rozmowach z członkami komitetu obrony szkoły fot. Magdalena Kruszka

     Lidia Kowal, kierownik referatu edukacji, spraw społecznych i promocji referowała radnym projekt uchwały i uzasadniała, jakie są przyczyny konieczności przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie w filię Zespołu Szkół w Barcinie. Jako główne przyczyny wymieniono groźbę dwuzmianowości oraz to, że szkoła nie spełnia warunków odpowiednich do edukacji dzieci. Z tym uzasadnieniem nie zgodzili się obecni na komisji rodzice dzieci uczęszczających do barcińskiej "jedynki". Tłumaczyli, że nieodpowiednie zarządzanie szkołą nie może stać się przyczyną jej likwidacji. Apelowali, aby poszukać innego sposobu rozwiązania problemów szkoły, niż jej przekształcenie.
     Komisja oświaty liczy dziesięcioro członków. Przeciwko likwidacji szkoły opowiedzieli się jedynie Agnieszka Sulecka i Ewa Kołodziejska.

     Film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 5 I 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry