Policjanci ze żnińskiej "drogówki" zatrzymali 48-letniego mieszkańca Inowrocławia, który prowadził "bmw" mimo cofniętych uprawnień.

     14 stycznia we Włoszanowie policjanci ze żnińskiej drogówki prowadzili statyczny pomiar prędkości. Kilkanaście minut po 10.00 funkcjonariusze namierzyli kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h.

- Kierowca został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec Inowrocławia. Mężczyzna nie okazał dokumentu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że starosta inowrocławski cofnął jego uprawnienia w drodze decyzji administracyjnej w grudniu 2014 roku - wyjaśnia mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Policjanci doprowadzili inowrocławianina do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Arkadiusz Majszak, 16 I 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry