17 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Szubinie zapadł wyrok w sprawie znęcania się nad pracownikami w gospodarstwie w Annowie. Za winnych uznani zostali ojciec i syn. Kobieta została uniewinniona.

W sprawie gospodarzy z Annowa orzekał sędzia Jacek Tadych fot. Magdalena Kruszka

     Wojciech i Maria H. oraz ich syn Patryk z Annowa zostali oskarżeni o to, że znęcali się nad pracownikami w swoim gospodarstwie, wykorzystując ich złą sytuację materialną. Poszkodowanych było pięciu mężczyzn, każdy z nich z trudną przeszłością i problemami alkoholowymi. W Annowie przebywali w niegodnych warunkach. Byli bici, wyzywani i poniżani.
     Wojciech oraz Patryk H. odpowiedzą za swoje czyny. Sąd uznał ich za winnych i skazał na rok pozbawienia wolności, uznając okres, w którym przebywali w areszcie tymczasowym. Na rzecz poszkodowanych zasądził zadośćuczynienie pieniężne w kwocie od 500 zł do 1.500 zł. Maria H. została uniewinniona.
     Film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 18 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry