Policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu dwóch godzin mundurowi ujawnili 31 wykroczeń polegających na niestosowaniu się do znaku „STOP”.

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

     W środę (17 kwietnia) policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej realizowali działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przyglądali się skrzyżowaniu ulic 4 Stycznia, Polnej, Mogileńskiej i Pakoskiej w Barcinie, gdzie na przestrzeni ostatnich lat doszło do wielu zdarzeń drogowych, których główną przyczyną było niestosowanie się do obowiązującego tam znaku drogowego B-20 „STOP”.
     Wspólne działania były możliwe, dzięki nowoczesnemu monitoringowi, którym dysponują strażnicy miejscy. Operatorzy kamer po ujawnieniu wykroczenia informowali o nim obecnego na miejscu policjanta, który z kolei drogą radiową przekazywał informacje o sprawcy i kierunku jego podróżny do policyjnych patroli zlokalizowanych na wymienionych ulicach. Dzięki takiej współpracy kierowca łamiący przepisy był natychmiast zatrzymywany i rozliczany. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości winowajca mógł obejrzeć swoje przewinienie na nagraniu w siedzibie barcińskich strażników.
     Podczas wspólnej akcji mundurowi ujawnili 31 wykroczeń polegających na niestosowaniu się do znaku „STOP” za które nałożyli 22 mandaty karne. W 8 przypadkach zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Ponadto wobec 1 kierowcy funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu. Za tego typu wykroczenie taryfikator przewiduje grzywnę w kwocie 100 złotych oraz 2 punkty karne.

nadesłała mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, 18 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry