Internet dla młodych ludzi w głównej mierze jest źródłem rozrywki. Filmy, gry, strony z muzyką, komunikatory to najczęściej wykorzystywane narzędzia. Jednak warto wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie korzystać „z sieci”.  

fot. KPP Żnin
fot. KPP Żnin

    W poniedziałek (20.05.19) dzielnicowy mł. asp. Michał Starczewski i koordynator ds. profilaktyki społecznej asp.szt. Edyta Gościńska spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie, aby w ramach akcji profilaktycznej „Widzę – Umiem – Reaguję” przestrzegać przed zagrożeniami płynącymi z Internetu i omówić jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje.
     Policjanci radzili, aby nie ufać osobom poznanym w Internecie i pod żadnym pozorem nie ujawniać swoich danych osobowych i adresowych czy też haseł lub loginów. Uczulali najmłodszych, że osoba, która podaje się za nastolatka, wcale nie musi nim być, a spotkanie z kimś takim jest bardzo ryzykowne. Zwrócili również uwagę na negatywne zachowania, takie jak groźby, ośmieszanie, czy wulgaryzmy, które wyczerpują znamiona cyberprzestępczości.
     Ponadto, w związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku w domu, na wycieczce oraz podczas pobytu nad jeziorem. Przestrzegali przed kontaktem z obcymi osobami. Przypominali również podstawowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą pieszych i rowerzystów. Zachęcali do stosowania odblasków.

nadesłała asp. szt. Edyta Gościńska KPP Żnin, 22 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry