W czwartek 31 lipca ok. 18.20 na wieczorną mszę świętą w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie weszła 62-letnia mieszkanka Szubina. Miała ze sobą martwego psa. Wyzywała księdza wulgarnymi słowami, oskarżając go o zabicie psa. Wychodząc ze świątyni w kruchcie zostawiła martwe zwierzę.

     Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zatrzymali 62-letnią kobietę, która obecnie przebywa w areszcie. Jej czyn wstępnie został zakwalifikowany z art. 195 kodeksu karnego (Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Być może będzie odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle podkom. Justyna Andrzejewska wyjaśniła, że o ostatecznej klasyfikacji czynu popełnionego przez kobietę zdecyduje prokurator.

Remigiusz Konieczka, 1 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry