22 sierpnia około 10.20 doszło do zdarzenia drogowego w Łabiszynie Wsi. Kierowca volkswagena golfa jadąc drogą wojewódzką nr 254 w kierunku Barcina podjął manewr wyprzedzania, który jednak nie zakończył się sukcesem. Doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką volvo.

     Golf wskutek uderzenia wypadł z pasa jezdni i zatrzymał się w polu kukurydzy. Na miejsce przybyli policjanci, strażacy z OSP Łabiszyn i JRG Żnin oraz pogotowie.

     Kapitan Mirosław Wrzesiński, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Żninie przekazał, że kierowca volkswagena wyszedł z samochodu o własnych siłach, a strażacy nie musieli używać sprzętu do cięcia blachy, aby mógł się stamtąd wydostać. Jedynie odłączyli akumulator, sprawdzili, czy nie ma wycieku płynów silnikowych i zabezpieczyli pojazd. Służby medyczne potwierdziły, że nikt nie doznał obrażeń

     Aspirant sztabowy Artur Kędzierski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie potwierdził, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, więc zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Samochód osobowy miał niemal zupełnie zniszczoną przednią maskę i szyby, a ciężarowy tylko zbitą  przednią lampę i drobne wgniecenie na jej wysokości.

     Większych utrudnień w ruchu na drodze wojewódzkiej w tym miejscu nie było.

Karol Gapiński, 22 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry